جزئیات کتاب جدیدالتألیف زبان انگلیسی اول «متوسطه اول» اعلام شد
پایان ترس دانش‌آموزان از زبان انگلیسی/ آموزش با صدای یک انگلیسی‌زبان
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: خروجی درس زبان انگلیسی اول «متوسطه اول» این است که دانش‌آموزان بتوانند با یکدیگر مکالمه و محاوره‌های ساده را داشته باشند و خودشان را معرفی کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج فرهنگیان به نقل از فارس،امسال تمام کتب پایه سوم ابتدایی و اول «متوسطه اول» (اول راهنمایی) جدید‌التألیف است و تغییرات اساسی در آنها صورت گرفته است.

یکی از درس‌هایی که همواره درباره آن نقدهای متعدد وجود داشته، درس زبان انگلیسی است؛ درسی که به گفته تعدادی زیادی کارشناسان تعلیم و تربیت نتوانسته است تاکنون به اهداف مورد نظر آموزش در بحث زبان‌های خارجه دست یابد.

اما امسال کتاب زبان انگلیسی پایه اول «متوسطه اول» با رویکرد جدید تولید شده است و به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این کتاب بر همسو با برنامه درسی ملی تولید شده است.

* رویکرد برنامه درسی زبان انگلیسی «ارتباط‌ محور» است

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان به خبرنگار فارس گفت: در بحث آموزش زبان انگلیسی، روش، محتوا و شیوه با روش و محتوای قبلی متفاوت است.

وی ادامه داد: برنامه آموزش زبان انگلیسی در دوره قبل عمدتاً به دو مهارت خواندن (Reading) و نوشتن (writing) توجه داشت و دانش‌آموز مجبور بود متنی را بخواند و به پرسش‌هایی که از وی خواسته بودند، جواب دهد که عمدتاً به عنوان یک مهارت دریافتی منجر به حفظ کردن گرامر زبان خارجی منجر می‌شد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه تغییر در درس زبان خارجی براساس برنامه درسی ملی است، افزود: در برنامه درسی ملی در حوزه یادگیری زبان، رویکرد ارتباطی را تعقیب می‌کنیم که نتیجه آن تقویت زبان انگلیسی و حفظ فرهنگ ملی کشورمان است، یعنی با ارزش‌های محوری خودمان در محیط پیرامون ایجاد ارتباط می‌کنیم و در زندگی روزمره از محتوای آموزشی زبان انگلیسی استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در رویکرد ارتباط‌ محور علاوه بر خواندن و نوشتن، مهارت صحبت کردن هم مطرح است، گفت: پیش‌نیاز مهارت صحبت کردن در آموزش زبان، گوش دادن است؛ یعنی برای صحبت کردن نیازمند هستیم که اول خوب گوش دهیم.

* عمده فعالیت در برنامه درسی زبان انگلیسی، گوش دادن است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان، دوره گوش دادن را دوره سکوت مهارت زبانی عنوان کرد و ادامه داد: دوره مهارت سکوت زبانی وقتی است که گوش با آهنگ، الفاظ و هجاها آشنا می‌شود؛ برای آموزش زبان دوم باید شرایطی را فراهم کنیم که به طور نسبی سکوت زبانی اتفاق بیفتد، به همین جهت برای ما مهارت گوش دادن اهمیت بسزایی دارد و این مهارت باید در دانش‌آموزان تقویت شود.

وی ادامه داد: عمده فعالیت در برنامه درسی جدید، گوش دادن است؛ به این معنی که سی‌دی یا نوار آموزشی پخش می‌شود و دانش‌آموز گوش می‌دهد و فعالیت‌هایی که از دانش‌آموز خواسته‌اند مبتنی بر دانش بصری است نه دانش حفظی.

* ابتدا دانش‌آموزان تست می‌شوند

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش به درس‌های ارائه‌شده در کتاب زبان انگلیسی متوسطه اول اشاره کرد و اظهار داشت: درس اول، خوشامد welcome است که البته این درس را درس صفر نام گذاشتیم که همان تست کردن دانش‌آموزان است تا ببینیم چقدر با زبان انگلیسی آشنا هستند.

وی اضافه کرد: در درس صفر به دانش‌آموز تصاویری را نشان می‌دهیم و از او می‌خواهیم آن دسته از تصاویری که برای وی آشنا هستند را علامت بزند که البته اشکالی هستند که معتقدیم دانش‌آموز در دوره دبستان با آن برخورد کرده است مانند هتل، پست، فوتبال، آمبولانس، سی‌دی، استارت کردن در کامپیوتر، تلفن، بانک، پلیس.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان ادامه داد: در بخش دیگری از همین درس، از دانش‌آموز می‌خواهیم هر واژه‌ای که می‌تواند، به انگلیسی بنویسد یا هر حروفی را که می‌شناسد، علامت بزند.

وی افزود: در بخش دیگری از این درس از دانش‌آموز می‌خواهیم شماره‌هایی را که می‌شناسد علامت بزند که البته دانش‌آموزان عمدتاً باید اعداد را بشناسند چون در درس ساعت دوره سوم ابتدایی، اعداد انگلیسی را یاد گرفته‌اند یا از دانش‌آموز می‌خواهیم شماره تلفن خود را به انگلیسی بنویسد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اضافه کرد: براساس درس صفر، معلم پیش‌زمینه‌ای را از دانش‌آموزان کلاس به دست می‌آورد و بر همان اساس برای تدریس دانش‌آموزان برنامه‌ریزی می‌کند.

* آموزش زبان انگلیسی با صدای یک انگلیسی زبان 

این مقام مسئول در آموزش و پرورش به درس اول زبان انگلیسی پایه اول «متوسطه اول» اشاره کرد و گفت: در درس اول، مهارت شنیداری مورد تأکید قرار گرفته است که دیالوگ است؛ به این معنی که دانش‌آموزان سی‌دی را گوش می‌دهند.

وی ادامه داد: در این سی‌دی، مکالمه‌ها توسط کسی بیان می‌شود که زبان بومی‌اش، انگلیسی است؛ یعنی با همان لهجه انگلیسی اما هم‌سن و سال دانش‌آموزان است و بر این اساس مهارت گوش دادن و سپس مهارت صحبت کردن تقویت می‌شود.

* دانش‌آموزان خواهند توانست با یکدیگر مکالمه کنند

حجت الاسلام والمسلمین با بیان اینکه ترس دانش‌آموزان باید از درس زبان انگلیسی بریزد، افزود: خروجی درس زبان انگلیسی این است که دانش‌آموزان بتوانند با یکدیگر مکالمه و محاوره‌های ساده را داشته باشند و خودشان را معرفی کنند؛ ضمن اینکه بتوانند در محیطی خارجی که قرار می‌گیرند، ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: در مهارت خواندن نیز دانش‌آموزان باید بتوانند متن‌های ساده را بخوانند و در مهارت نوشتن حداقل یک مقاله 10 سطری را به زبان انگلیسی بنویسند.

* دو کتاب، سی‌دی و فلش کارت

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه دو کتاب برای دانش‌آموزان اول متوسطه اول در درس زبان انگلیسی پیش‌بینی شده است، افزود: کتاب درسی و کتاب تمرین‌های خانه با همان مدل‌هایی که در خیلی از مراکز آموزشی زبان انگلیسی ارائه می‌شود، پیش‌بینی شده است؛ البته رویکرد فرهنگی و تربیتی در آن لحاظ شده است.

وی اضافه کرد: در کنار این دو کتاب، سی‌دی مدرسه و فلش‌کارت برای آشنایی دانش‌آموزان با لغات پیش‌بینی شده است و در تلاش هستیم که همراه با کتاب‌های زبان انگلیسی، سی‌دی نیز الصاق به آن ارائه شود.

بازدیدها:
با نزدیک شدن امتحانات ترم دوم ، گروه زبان انگلیسی اسدآباد برای استفاده همکاران و دانش آموزان نمونه سوالات کلیه پایه ها در وبلاگ گروه قرار می دهد. باشد که موجبات رضایت شما فراهم گردد. برای دانلود سوالات به ادامه مطلب تشریف بیاورید.

 


موضوعات مرتبط: سوالات سال اول، سوالات سال دوم، سوالات سال سوم، سوالات پیش دانشگاهی و کنکور
ادامه مطلب
بازدیدها:
بازدیدها:

سال اول دبیرستان                                            سال دوم دبیرستان

سال سوم دبیرستان                                          سال چهارم دبیرستان                     

برگرفته از وبلاگ گروه زبان انگليسي

بازدیدها:
معرفي سايت برای دانلود فلش کارت
 
كليك كنيد:
http://www.mes-english.com
بازدیدها:

New words                  Reading                  Words


بازدیدها:
اطلاعيه:

بدینوسیله به اطلاع تمامی دانش آموزان مقطع متوسطه دبيرستان شهيد سليمانيان می رساند دبيران زبان انگلیسی آن آموزشگاه در نظر دارند جهت سنجش بنیه علمی و پيشرفت تحصيلي و ايجاد رقابت در بين دانش‌آموزان ، آْزمون علمي زبان انگليسي، از اول كتاب در همه‌ي پايه‌ها در تاريخ ۲۰ فروردين ۱۳۹۲ برگزار نمايند .

بازدیدها:

Practice

Intermediate

Reading Comprehension Texts

برای ورود کلیک کنید.......

ورود


بازدیدها:
برای دانلود سوالات کنکور ۷۲-۹۰ به لینکهای زیر مراجعه کنید.

http://s3.picofile.com/file/7587396234/konkor_test_72_89.pdf.html

http://s3.picofile.com/file/7587412040/Ensani90_Omoomi_A.pdf.html

http://s3.picofile.com/file/7587418923/Honar90_Omoomi_A.pdf.html

http://s3.picofile.com/file/7587419351/Riazi90_Omoomi_A.pdf.html

http://s3.picofile.com/file/7587422896/Zban90_Ekhtesasi_ENGLISH_A.pdf.html

http://s3.picofile.com/file/7587423652/Tajrobi90_Omomi_A.pdf.html

http://s2.picofile.com/file/7587424729/Zaban90_Omoomi_A.pdf.html

 

بازدیدها:
بدینوسیله به اطلاع تمامی دانش آموزان مقطع متوسطه می رساند گروه زبان انگلیسی شهرستان جهت ارتباط هر چه بیشتر با شما عزیزان در نظر دارد یک مسابقه نامه نگاری به زبان انگلیسی با عنوان زیر برگزار نماید.

 "A letter to your principal"


بازدیدها:
بدینوسیله به اطلاع تمامی دانش آموزان مقطع متوسطه می رساند گروه آموزشی زبان انگلیسی متوسطه اسدآباد در نظر دارد جهت سنجش بنیه علمی و تقویت مهارت نوشتاری دانش آموزان یک دوره مسابقه انشا ء نویسی به زبان انگلیسی در سطح کلیه پایه های تحصیلی مقطع متوسطه با موضوع

If I were an English teacher برگزار نماید . از کلیه دانش آموزان علاقمند دعوت می شود که آثار خود را تا تاریخ ۲۰/ ۱۲ /۹۱ به گروه های آموزشی ارسال نمایند. در ضمن آثار ارسالی باید با ذکر مشخصات کامل : نام و نام خانوادگی - پایه تحصیلی - رشته تحصیلی و نام آموزشگاه و به صورت تایپ شده حداقل در یک برگه A4 باشد . رعایت اصول نگارش و انشاء نویسی الزامی است .

بازدیدها:
زبان 1 دی 91 نوبت صبح                                     زبان 1 دی 91 نوبت عصر

زبان 2 دی 91 نوبت صبح                                     زبان 2 دی 91 نوبت عصر

زبان 3 دی 91 نوبت صبح                                     زبان 3 دی 91 نوبت عصر

زبان 4 دی 91 نوبت صبح                                     زبان 4 دی 91 نوبت عصر

برگرفته از :

asadabadenglishgroup.blogfa.com

بازدیدها:
بازدیدها:
 
سال اول:    درس 1،   درس 2 ، درس 3 ، درس 4 ، درس 5 ، درس 6 ، درس 7 ، درس 8 ، درس 9 

سال دوم:    درس 1، درس 2، درس 3 ، درس 4 ، درس 5 ، درس 6 ،  درس 7

سال سوم:  درس 1، درس 2 ، درس 3 ، درس 4، درس 5 ، درس 6

سال چهارم: درس1 ، درس2 ، درس 3 ، درس4 ، درس5  ، درس 6 ، درس 7 ، درس 8  

بازدیدها:

دانلود کتاب انگلیسی سال اول دبیرستان ( متوسطه )

انگليسي 1
مقطع : متوسطه -دروس عمومی
پايه : سال اول
آخرين تاريخ بروز رسانى : 87
دانلود کتاب انگلیسی سال اول دبیرستان ( متوسطه ) 

مقدمه (663 KB)
بخش اول (96 KB)
بخش دوم (186 KB)
بخش سوم (234 KB)
بخش چهارم (136 KB)
بخش پنجم (163 KB)
بخش ششم (118 KB)
بخش هفتم (140 KB)
بخش هشتم (134 KB)
بخش نهم (153 KB)
بخش دهم (178 KB)
بخش يازدهم (86 KB)
بخش دوازدهم (45 KB)

راهنمای نصب کلید و باز کردن فایلهای کتابهای درسی ( کلیک کنید )

 

 

دانلود کتاب انگلیسی سال دوم دبیرستان ( متوسطه )

انگليسي 2
مقطع : متوسطه -دروس عمومی
پايه : دوم - سوم
رشته : عناوین کتب مشترک
آخرين تاريخ بروز رسانى : 87
دانلود کتاب انگلیسی سال دوم دبیرستان ( متوسطه ) 
صفحه عنوان (63 KB)
مقدمه (123 KB)
بخش اول (131 KB)
بخش دوم (203 KB)
بخش سوم (188 KB)
بخش چهارم (178 KB)
بخش پنجم (118 KB)
بخش ششم (104 KB)
بخش هفتم (183 KB)
بخش هشتم (43 KB)
    

راهنمای نصب کلید و باز کردن فایلهای کتابهای درسی ( کلیک کنید )

 

 

دانلود کتاب انگلیسی سال سوم دبیرستان ( متوسطه )

انگليسي 3
مقطع : متوسطه -دروس عمومی
پايه : دوم - سوم
رشته : عناوین کتب مشترک
آخرين تاريخ بروز رسانى : 87
دانلود کتاب انگلیسی سال سوم دبیرستان ( متوسطه ) 
مقدمه (527 KB)
بخش اول (187 KB)
بخش دوم (97 KB)
بخش سوم (119 KB)
بخش چهارم (154 KB)
بخش پنجم (174 KB)

راهنمای نصب کلید و باز کردن فایلهای کتابهای درسی ( کلیک کنید )

 

 

 

دانلود کتاب انگلیسی پیش دانشگاهی

انگليسي 1و2
مقطع : پيش دانشگاهى
پايه : علوم انسانی
آخرين تاريخ بروز رسانى : 87
دانلود کتاب انگلیسی پیش دانشگاهی 
مقدمه (234 KB)
بخش اول (280 KB)
بخش دوم (342 KB)
بخش سوم (278 KB)
بخش چهارم (281 KB)
بخش پنجم (280 KB)
بخش ششم (270 KB)
بخش هفتم (341 KB)
بخش هشتم (410 KB)
بخش نهم (157 KB)

راهنمای نصب کلید و باز کردن فایلهای کتابهای درسی ( کلیک کنید )

بازدیدها:

امتحانات نیمه اول ( دیماه ) و پایانی ( خردادماه ) سال اول دبیرستان

۱. دی ماه 85

۲. دی ماه 86

۳. خرداد 86

۴. خرداد 88

۵. خرداد 89

۶. المپیاد زبان اول

 امتحانات نیمه اول ( دیماه ) و پایانی ( خرداد ) سال دوم  دبیرستان

۱. دی ماه 84

۲. دی ماه 85

۳. دی ماه 87

۴. خرداد 88

۵. خرداد 89

۶. شهریور 88

۷. المپیاد زبان دوم

 امتحانات نیمه اول ( دیماه ) و پایانی ( خرداد ) سال سوم دبیرستان

۱. دی ماه 88

۲. دی ماه 89

۳. خرداد 85

۴. خرداد 86

۵. خرداد 87

۶. خرداد 88

۷. شهریور 85

۸. شهریور 87

۹. شهریور 86

۱۰. المپیاد زبان سوم

  امتحانات پایانی پیش دانشگاهی ۱ و ۲

۱. پیش دانشگاهی یک 84

۲. پیش دانشگاهی یک 87

۳. پیش دانشگاهی یک 88

۴. پیش دانشگاهی دو 85

۵. پیش دانشگاهی دو 86

۶. پیش دانشگاهی دو 89 

 

بازدیدها:
بازدیدها:
 املا : به ازاء هر خط تيره يك حرف جا افتاده است.( 3 نمره )

There are many countr_es in Asia. The coldest  sea__on  of the year is wint   r. I bought some  t  ckets.Some birds mig   ate  only short distan _es. God has sent many pro  hets  for the guid_ nce  of mankind.German is a foreign  lang   age in Iran. The g   est was seated near the h _st. Smoke rises from f  re.


ادامه مطلب
بازدیدها:

ديكته كلمات ناقص را كامل كنيد.(3 نمره)

Children l_ve their mothers and fathers. The cows are eating gr_ss  in the fi_ld.  Monkeys are fun_y animals. She can’t f_nd  her notebook. The snowpl_w clears the ro_ds. She is dr_wing a cat. You may b_rn your hand. Some birds can fl_   in the sky. Ali’s father is a ri_h  man, he helps po_r people.


ادامه مطلب
بازدیدها:

- دیکته – کلمات ناقص دیکته ی زیر را کامل کنید . (3 نمره)

 

1- The m__nkey  is on top of the tree. Farmers rai___e plants and flowers . Few people were wiser and gr__ater than Newton . She is dr__wing a cat . He p__shed the table nearer the wall . He built the first stream en__ine that could m__ve heavy things . Ali was st__ll in bed when I ret__rned . After I changed my clothes you tre__ted me as a special g__est. He told people not to worship id__ls.

 


ادامه مطلب
بازدیدها:

How often?
Using Never, Rarely, Sometimes, Often and Always


ادامه مطلب
بازدیدها:

 برای دریافت سوالات و کلید اولیه آزمون سراسری سال

1390 اینجا را کلیک نمایید

بازدیدها:
طرح درس شماره 1                         طرح درس شماره 2                  طرح درس شماره 3   

طرح درس شماره 4                       طرح درس شماره 5                 طرح درس شماره 6

طرح درس شماره 7                    طرح درس شماره 8                  طرح درس شماره 9

طرح درس شماره 10                  طرح درس شماره 11            طرح درس شماره 12 

طرح درس شماره 13                    طرح درس شماره 14             طرح درس شماره 15

طرح درس شماره 16                  طرح درس شماره 17             طرح درس شماره 18

طرح درس شماره 19             طرح درس شماره 20                

بازدیدها:
   نمونه اول                  نمونه چهارم       

نمونه پنجم                  نمونه ششم              نمونه هفتم                 نمونه هشتم           

نمونه نهم                    نمونه دهم               نمونه یازدهم             نمونه دوازدهم     

نمونه سیزدهم                نمونه چهاردهم              نمونه پانزدهم  

بازدیدها:

سوالات درس هشتم و نهم سال اول

 سوالات درس 9 سال اول

بازدیدها:

سوالات نهایی زبان انگلیسی 1 خرداد و شهریور 85

بازدیدها:
جهت مشاهده‌ي سوالات زبان انگليسي اول دبيرستان -نوبت اول بر روي لينك زير كليك كنيد.

سوالات امتحان زبان انگليسي 1-ترم اول

بازدیدها:

1-w ---------- is it from school to your house ?

a)long                    b)much             c)far             d)many

2- Is ------------snowing ?

a)there                    b)this                c)it               d)that

3- Is ------------ time to leave the class ?

a)it                         b) that                c)there         d)this

4- It is difficult ------------ a coconut tree .

a)climb                  b)climbing          c)climbs      d)to climb

5- Ashcan should ----------- French .

a)to learn                b)learning           c)learns       d)learn

6- Gardeners pick fruits when they are ----------

a)green                   b)ripe                   c)black        d)beautiful

7- The green coconut must -----------  on the tree longer .

a)pick                     b)get                     c)drop         d)stay

8- Children like to see monkeys because they are ---------.

a)funny                   b)heavy                c) happy       d) angry

9- When Nasrin is studying her lesson , she likes to be alone.

This sentence means that she ---------- . 

a)always likes to be alone                b)does not like anybody

c)sometimes likes to be alone          d)never likes to alone

10- Which word has the sound /u / ?

a)book                    b)put                     c)tool            d)good

11- “Where’s your friend from ? “ “---------- “

a)he’s a doctor                                   b)he’s at home

c)he’s German                                   d)he’s just fine

 12- Farmers raise plants and vegetables . “ Raise “ means ------------- .

a)grow                   b) keep                 c) need           d) sell

13- The word “ ------“ has a different vowel sound from the others.

a) fool                    b) room                 c) soon           d) wood

14- Monkeys are called farmhands because they ---------- pick

coconuts from the top of the tall trees .

a)should                 b)must                 c)have to          d)can

15- “What’s the date on Thursday ?” “--------- “

a)it’s the tenth                                    b)That’s too bad

c)Twice a month                                d)Two weeks ago

بازدیدها:

1- Reza is 10 years old. When he was a little boy  he ---------   ride his bicycle

a) must                       b)couldn’t              c)hadn’t           d)shouldn’t

2- They ---------------- do their home work yesterday.

a)could                        b)will                     c)should          d)can

3- I’m very tired today . I ------------  go to bed now .

a)should                       b)may                    c)could           d)had to

4- Ali was late for class . He -------------  see the teacher last night .

a)had to                       b)have to               c)must             d)has to

5- Kindergarten is a German -------------  . It means children’s garden

a)word                         b)number               c).color           d)word

6- How much money did you ------------  for the book ?

a) pass                          b)push                    c) pick           d)pay

7- This man is not from our --------------  . He speaks English.

a)city                           b)country               c)village         d)town

8- The student should pay mush money ----------- the book to the man.

a) to                              b)for                       c)on               d)about

9- Could you play football before ? No , I ---------------

a)could                         b)mustn’t                 c)can’t           d)couldn’t

10- Which word has the sound /ai / ?

a)has to                     b)drive                    c)with            d)sit

11- He ------------  wash his car alone because nobody helped him.

a)had to              b)has to            c)must            d)should                                                                            

 12- Mohsen ----------- study hard to pass the University Entrance Exam last month .

a)had to                         b)has to                   c)must            d)should

13- Mr. Brown loves his grandson very much . “ love “ is the antonym of…...

a)hate                            b)heat                      c)hide              d)hold

14- I can’t remember my friend’s name . The antonym of “ remember “ is …….

a)desire                        b)excuse                     c)forget           d)recall

15- Children should have books with pretty pictures . “pretty “ is the opposite of ------ .

a)heavy                        b) ugly                        c)funny            d)tiny

بازدیدها:

1- I can speak English now. I ….speak  English 3 years ago.
1) can't             2) couldn't            3) have to          4) didn't have to


ادامه مطلب
بازدیدها:

سؤالات تستي  زبان انگليسي (1 )                 دبيرستان دانش پژوه                    شهرستان اسدآباد        

 

       Choose the best answers:

1.They could ………………….  English well yesterday . 

        a) speak         b) speaks         c) spoke            d) to speak

2. she ………………….. take a bus to go to school yesterday.

        a) have to      b) has to          c) had to             d) should

3. How far ………………….. to the nearest hospital ? I don't know.

       a) is there        b) is it            c) are there          d) are they                       

4. …………………… is hard to learn Chinese.     

       a) There          b) This            c) That                 d) It                             

5 .She set the table for the lunch, …………she?    

      a) does              b) does         c) did                    d) didn't

6. I'm looking …………my bag, but I can't find it.    

     a) like                b) for             c) at                     d) out

7. It's …………………. please open the window.   

      a) late               b) hot             c) old                   d) cold

8. Mina never goes to school on foot, …………………?

      a) does Mina    b) Mina does   c) doesn't she      d) does she

9. They had to get up early, ………………..?

       a) didn't they    b) did they      c) hadn't they       d) had they

10. You may …………… because you don't have a map.

       a) raise              b) believe       c) get lost              d) be sure

11. The autumn days grow shorter. In this sentence " grow " means …… .

       a) get lost          b) raise             c) become           d) start

12. If you come closer, you can see it better.  " closer " means ……… .

       a) higher           b) once more    c) worse              d) nearer

13. Please speak louder. I can't …………….you very well.

      a) talk                b) read              c) help                d) hear

14. When I told the children the funny story, they ………………a lot.

       a) talked            b) studied        c) laughed             d) learned

15. I like to have a little sister like Mary. She is very …………… .

       a) careless         b) attractive       c) thirsty              d) angry

16. Which word doesn't have / i: /?

       a) clean              b) speak             c) cheap               d) ready

17. ………………is the hottest season of the year.

       a) Summer         b) Winter            c) Spring             d) Autumn

18. My parents will return home at four. " return" means…………

       a) give an answer   b) rise             c) come back                  d) change

19. Don't tell anyone about this. It's a secret. " secret " means………………. .

       a) pretty              b) funny            c) alone              d) mystery

20.I believe …………....the weather will be nice tomorrow.

       a) that                 b) this                  c) it                    d) what

 

GOOD LUCK       ASHRAPHIAN NAVID

بازدیدها:

Some Useful Prefixes, Roots , and Suffixes

Prefix

Meaning

Example

Persian Equivalent

ant

opposite

antacid

ضد اسید

anti

opposite

antibacterial

ضد باکتری

im

not

imbalance

بی تعادلی

pre

before

pre-university

پیش دانشگاهی

re

again

rewrite

دوباره نویسی

un

not

uncommon

غیر معمول

inter

between

international

بین المللی

sub

under

subway

مترو- قطار زیرزمینی

tele

far

telephoto lens

لنز مخصوص مناظردور

auto

self

automobile

خودرو

bi

two

bicycle

دوچرخه

mis

not - wrong

mistake

اشتباه

mono

one

monoxide

مونوکسید

uni

one

uniform

لباس یک شکل

dis

not

disable

از کار انداختن

ex

out - before

exit

خروج

in

not

invisible

غیر قابل دیدن

macro

large

macroeconomics

اقتصاد کلان

micro

small

microscope

وسیله ی دیدن چیزهای ریز

post

after

postpone

به بعد موکول کردن

 
 

Suffix

Meaning

Example

Persian Equivalent

ize

to make

organize

سازماندهی

able

capable of being

readable

قابل خواندن

er

the one who

writer

نویسنده

or

one who

actor

هنرپیشه

ist

one who

footballist

فوتبالیست

ism

state - practice

socialism

سوسیالیسم

logy

study

biology

زیست شناسی

ish

of the nature

childish

کودکانه

proof

against

waterproof

ضد آب

ess

female

actress

هنرپیشه زن

less

without

useless

بی فایده

 
 

Root

Meaning

Example

Persian Equivalent

bibl

book

bibliography

کتابشناسی

graph

write

telegraph

تلگراف

chron

time

chronometer

زمانسنج

dic

say

dictation

املا

geo

earth

geography

جغرافی

man

hand

manual

جزوه دستی

mater

mother

maternal

مادری

multi

many

multiply

ضرب و تکثیر

pater

father

paternal

پدری

scope

see

telescope

تلسکوپ

tele

far

telepathy

تلپاتی

phone

sound

telephone

تلفن

port

carry

airport

فرودگاه

bio

life

biography

زندگینامه

cycle

wheel - circle

bicycle

دوچرخه

بازدیدها:

افعال بي قاعده   IRREGULAR  VERBS

افعال سه قسمت دارند : قسمت اول يا مصدر فعل ( زمان حال ) ، قسمت دوم ( زمان گذشته ) ، و قسمت سوم فعل ( شكل مفعولي فعل ) . قسمت دوم و سوم افعال با اضافه كردن d   يا  ed  به قسمت اول ساخته  مي شوند .البته  استثنائاتي  هم وجود دارد كه به افعال بي قاعده معروفند زيرا قسمت  دوم  و  سوم  آنها  با  اضافه  كردن d   يا ed   ساخته  نمي شود  .  متداولترين  افعال بي قاعده  در  زير  آورده  شده اند .

نكته : ما براي  سهولت حفظ كردن ،اين افعال را از نظر ظاهري  به پنج  دسته تقسيم كرديم و سپس  افعال هر دسته را از  نظر ريتم و موسيقي مرتب كرديم . يكي از  راههاي خوب براي يادگيري بهتر چيزي  استفاده  از ريتم و موسيقي است و  حتّي  در يادگيري نكات  گرامري  هم  مي توان  از  آن  استفاده  كرد . 

دسته اول

معني

قسمت سوم

قسمت دوم

قسمت اول

قيمت داشتن –  خرج برداشتن

cost

cost

cost

بريدن – قطع كردن

cut

cut

cut

بستن

shut

shut

shut

پرتاب كردن

cast

cast

cast

زدن – ضربه زدن – برخورد كردن

hit

hit

hit

اجازه دادن

let

let

let

گذاشتن – چيدن – غروب كردن

set

set

set

صدمه زدن – زخمي كردن

hurt

hurt

hurt

گذاشتن – قرار دادن

put

put

put

خواندن

read

read

read


ادامه مطلب
بازدیدها:

سوالات زبان انگليسي (1)       دبيرستان حضرت زينب (س)         زمان پاسخگويي 60 دقيقه

با دانش خود جمله‌ها را كامل كنيد .

1. It rises from hot water .It is ………………………... .

2. If you put your finger in hot water , you'll ……………………your finger .

3. A fight between a man and a bull is called ………………………… .

4. It is an animal . We get milk from it . It is a ………………………. .

5. It is a kind of plant . It looks like an umbrella . It is a …………………………. .

6. A person who works in a restaurant is called ………………………. .

7. The hottest season of year is…………………. .

8. A baker bakes…………….. …. .

9. The coldest season of the year is …………………… .

10. This box is very …………..………. You can't move it.


ادامه مطلب
بازدیدها:

سؤالات امتحاني زبان انگليسي پايه اول                     نوبت دوم                         دبيرستان حضرت زينب (س)       تاريخ 29 / 2 / 1387                        مدت پاسخگويي : 80دقيقه                                  شهرستان اسدآباد       

ام ونام خانوادگي : ...............................            نام :........................       كلاس:......................

توجه : لطفاً تمام پاسخ‌ها را در پاسخنامه به ترتيب شماره بنويسيد.

رديف

سؤال

بارم

A

املاي كلمات ناقص را بطور كامل بازنويسي كنيد.

1/2) These m – nkeys live in hot l – nds .

3/4) One day James was sit – ing near the f – replace in the kitchen.

5) The people of Mecca t – rned against him .

6) He was asle – p when I left home.

7/8) The host passed the fo – d to the gu – st   .

9/10) He g – ided the old man acro – s the street.

11/12) It is dif – icult to discover the birds' migration s – crets.

3


ادامه مطلب
بازدیدها:
سؤال امتحاني زبان اول دبيرستان

در نوبت اول دی ماه ۱۳۸۶ 

برای مشاهده روي اين كلمه كليك كنيد

سؤال فوق به صورت فايل آكروبات مي‌باشد.

بازدیدها: